Ogrom połączeń, różnych elementów i błyszczących kwadracików z złotymi połączeniami zalane w specjalistycznej zalewie - to pokrótce co zobaczymy po zdjęciu górnej pokrywy sterownika.
Obraz ukazuje nam wnętrze sterownika hybrydowego. Znajdują się tam tradycyjne układy i elementy elektroniczne montowane techniką SMD takie jak kondensatory, kwarce, rezystory oraz wytworzone na powierzchni płyty ceramicznej układy, które nie zostały zamknięty w tradycyjną obudowę przez co sterowniki te nazywane są sterownikami hybrydowymi.
Rdzeń układu procesora, posiadają w swojej architekturze rozlokowane bloki składające się z milionów tranzystorów. Te bloki to nic innego jak elementy pamięci RAM, ROM, pamięć flash, układy sterowania wejścia/wyjścia, logika sterująca. Układ procesora 32-bitowego, pełni rolę nadzorcy poprzez ciągłą kontrolę i monitorowanie stanu wejść ale również rozkazodawcę do sterowania i współpracy z innymi układami lub urządzeniami. Pozostałymi elementami koloru żółto-złotego są układy logiczne. Zaliczają się do nich kontrolery magistrali wymiany danych magistrali szeregowej wielokanałowej jak i magistrali CAN.
W prawym dolnym rogu na widocznym zdjęciu znajduje się tranzystor, a raczej jego struktura krzemowa osadzona na małym radiatorze odseparowanym od podstawy sterownika przez przekładkę ceramiczną. Jest to najczęstsza usterka sterownika PSG16 spowodowana jego przepaleniem. Podobnych struktur w sterowniku jest dużo więcej i pełnią rolę sterowania jak i obciążenia.
Wszystkie widoczne elementy środkowej części sterownika osadzono na ceramicznej płycie, która pełni rolę izolacji jak i połączeń pomiędzy elementami i układami elektronicznymi.
Telefon kontaktowy
+48 512 94 94 91
Adres Firmowy
Lawendowa 14, 39-400 Tarnobrzeg
MENU
serwis@bielektro.pl
512 94 94 91
Kontakt
Bi-Elektro
Lawendowa 14
39-400 Tarnobrzeg
NIP: 864-188-48-47
Adres
Bi-Elektro - naprawa i diagnostyka sterowników samochodowych, profesjonalne rozwiązania problemów elektronicznych.
Menu