Ogrom połączeń, różnych elementów i błyszczących kwadracików z złotymi połączeniami zalane w specjalistycznej zalewie - to pokrótce co zobaczymy po zdjęciu górnej pokrywy sterownika.
Obraz ukazuje nam wnętrze sterownika hybrydowego.
Często mechanicy i serwisy pomp diesla utwierdzają się w przekonaniu, że naprawa sterownika VP44 nie przyniesie pozytywnych efektów i od razu skazują właściciela pojazdu na ogromne koszta związane z regeneracją
W tym artykule opisze problemy związane z uszkodzeniem czujnika prędkości obrotowej pompy wtryskowej PSG16.
Uszkodzenie czujnika halla może powodować różne objawy np.:
Auto przerywa po nagrzaniu,
Silnik
Silnik gaśnie podczas
Awarie związane z zaworem EGR występującym w silnikach Opla 2.0 i 2.2 DTI często mogą przysporzyć właścicielowi auta wielu problemów i wizyt w warsztatach mechanicznych. Zacierający zawór EGR uwidacznia swe
Poradnik ten ma zobrazować schemat postępowania podczas logowania nowego sterownika PSG16.
Sterownik znajdujący się na pompie wtryskowej VP44 Bosch nie jest tylko modułem sterującym pracą pompy ale również pracą całego
Tym razem krótki artykuł o tym jak sprawdzić zawór dawki paliwa w pompie wtryskowej VP30 i VP44 również z dwuwtyczkowym sterownikiem PSG16.
Potrzebować będziemy:
żarówkę samochodową 12V 55 wat;
dwa
Sterownik PSG16 jest złożonym sterownikiem. Często uważany za sterownik pompy wtryskowej lecz czy do końca to jest prawdą. Faktycznie sterownik zamontowany jest jak jego poprzednik PSG5 na pompie wtryskowej Boscha,
W celu sprawdzenia napięcia zasilania przychodzącego do sterownika pompy wtryskowej VP44 oraz VP30 musimy wyposażyć się w:
multimetr
żarówkę 12V o mocy kilkudziesięciu watów np. H4, H7 (55W) z przylutowanymi
Jaki Tranzystor do Sterownika Pompy Wtryskowej VP44 VP30.
Czy istnieje Oryginalny zamiennik Tranzystora do Pompy Wtryskowej BOSCH VP44 ?
W dzisiejszym artykule postaram się przedstawić różnicę w tranzystorach MOSFET stosowanych do Sterowników PSG5.
Jak wiadomo każdy wyprodukowany tranzystor posiada pewne cechy, które zachowane są dla całej serii produkcji. Podstawowe parametry tranzystora takie jak:
max napięcie, prąd, moc - to jeden z niewielu kluczowych parametrów koniecznych do odpowiedniego doboru tranzystora
Idealnym tranzystor dla sterownika pompy wtryskowej BOSCH
powinien mieć małą rezystancję włączenia, nieskończenie małą pojemność bramki, nieskończenie duży prąd, zakres napięć dobrany do występującego napięcia zasilania oraz sterowanie bramką na poziomie napięć logicznych.
CZY TAKI TRANZYSTOR DO POMPY WTRYSKOWEJ VP44 ISTNIEJE ?
GDZIE KUPIĆ ORYGINALNY TRANZYSTOR DO POMPY WTRYSKOWEJ BOSCH VP44 VP30 ?
Odpowiadając od końca na drugie pytanie można w 100% stwierdzić, że taki tranzystor nie istnieje i nie słuchajcie opowieści, że ktoś ma
do sprzedania oryginalny tranzystor do Pompy Wtryskowej VP44
i to w dodatku firmy BOSCH.
Po pierwsze nigdy firma BOSCH nie produkowała elementów elektronicznych lecz podwykonawcy na ich zlecenie wykonywali konkretne moduły i tak jest do dnia dzisiejszego.
Po drugie w sterowniku pompy wtryskowej VP44, VP30 znajduje się sama struktura krzemowa, a inni pakują do środka elementy dyskretne - pytanie dlaczego nie strukturę ? Odpowiedź banalna bo takiej nigdzie nie dostaną na sprzedaż.
Albo jeszcze inne pytanie - Czemu producent nie włożył tam tranzystora w obudowie DPAK, D2PAK lub też całkiem innej dostępnej na obecnym rynku. Sprawa jest prosta taki element mógłby kupić każdy człowiek i w dodatku samemu wymienić. Wiadomo nic nie jest wieczne, a przy projektowaniu trzeba określić wytrzymałość danego elementu przecież nie może on pracować w nieskończoność, lepiej producentowi sprzedać cały moduł za 2000zł niż stworzyć warunki do wymiany tranzystora w sterowniku VP44.
Wracając do pierwszego pytania czy taki tranzystor istnieje ?