18 lutego 2021

 

Poradnik ten ma zobrazować schemat postępowania podczas logowania nowego sterownika PSG16.

 

Sterownik znajdujący się na pompie wtryskowej VP44 Bosch nie jest tylko modułem sterującym pracą pompy ale również pracą całego samochodu, jest on sterownikiem silnika ECU.

Sterowniki te występują w samochodach marki OPEL i SAAB. 

Każda wymiana sterownika wymaga jego ponownego zalogowania do auta. Proces logowania polega na powiązaniu sterownika ECU z innymi modułami występującymi w pojeździe. 

Bywa tak, że naprawa sterownika pompy PSG16 nie jest możliwa i konieczna jest wymiana na nowy. Często pozyskany z autoszrotów lub stacji demontażu pojazdów sterownik nie jest wylogowany i nie ma do nich kodu CarPass niezbędnego do jego zalogowania w nowym pojeździe. 

Nowo zamontowany sterownik musi być wylogowany, lub musimy mieć kod immo do jego zresetowania. Gdy nie posiadacie kodu CarPass możliwe jest jego pozyskanie poprzez odczyt i rozkodowanie zawartości pamięci sterownika lub udanie się do serwisu ASO z dowodem rejestracyjnym i uzyskanie go po podaniu numeru nadwozia VIN. Koszt otrzymania kodu CarPass w ASO jest różny i wynosi w granicach 150-200zł. Serwisy specjalizujące się w naprawie elektroniki zrobią to za około 100zł. 

 

Na filmie przedstawiony jest proces logowania sterownika w samochodach marki Saab oraz
Opel Vectra C i  Signum.

Logowanie sterownika w Opel Zafira, Astra, Frontera wygląda podobnie, adaptacja sterownika dokonywamy poprzez moduł Immobilaizera, a nie CIM.

 

Logowanie sterownika PSG16 za pomocą OPCOM

Telefon kontaktowy

+48 512 94 94 91

Adres Firmowy

Lawendowa 14, 39-400 Tarnobrzeg

Odwołanie do serwisu naprawy PSG16

Zamów Kuriera

Logo Bi-Elektro

MENU

Elektronika to nasza specjalność

serwis@bielektro.pl

512 94 94 91

Kontakt

Bi-Elektro

Lawendowa 14

39-400 Tarnobrzeg

NIP: 864-188-48-47

Adres

Bi-Elektro - naprawa i diagnostyka sterowników samochodowych, profesjonalne rozwiązania problemów elektronicznych.

Menu

0